Edward Snowden nie zaleca – wręcz ostrzega – korzystania z komunikatora Google Allo

Aplikacje

Former U.S. spy agency contractor Edward Snowden is interviewed

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

 

Jeśli nie znacie Edwarda Snowdena to wystarczy wspomnieć tylko tyle, że jest to osoba odpowiedzialna za ujawnienie światu skali inwigilacji Internautów przez agencję NSA. Tym samym użytkownicy Sieci zaczęli zwracać zdecydowanie większą uwagę na to czy zostawiają ślad po sobie w Internecie. Jednak przejdźmy do Google Allo.

 

Najnowszy komunikator Amerykanów, o którym więcej możecie przeczytać w artykule Kamila, został dostrzeżony przez wyżej omówionego Edwarda Snowdena. Amerykanin zauważył, że Google domyślnie nie oferuje szyfrowania wiadomości w Allo. Oczywiście oznacza to tyle, że osoby chcące nas podsłuchiwać mają ułatwione w tym celu zadanie.

 

 

Jednak czemu amerykańska firma nie dba o bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – mamy do czynienia z komunikatorem, który może rozmawiać za nas. Jednak w tym celu musimy pozwolić mu analizować nasze wiadomości, aby nauczyć się naszego „sposobu bycia i pisania”. Dlatego też szyfrowanie nie jest możliwe i Snowden zwraca uwagę, że analizą mogą zając się także służby bezpieczeństwa.

 

Jednak zapewne mało kto zwróciłby na to uwagę, gdyby nie powyższa postać. W obecnej sytuacji Google z pewnością będzie chciało jakoś zareagować na taki rozwój wydarzeń. Póki co mamy do wyboru albo zaszyfrowany komunikator, albo Allo „piszące za nas” – co jest lepsze?

 

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x