[Film] Projekt Ara nadchodzi! W końcu poznaliśmy datę premiery prawdziwie modularnego smartfonu

Newsy

projekt ara google io 2016 premiera data

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Stali Czytelnicy naszego portalu zapewne doskonale wiedzą czym jest projekt Ara i co uważniejsi wiedzą, że bardzo doceniam ten projekt, ale Google przez wiele miesięcy sprawiało wrażenie, że modularne smartfony już ich nie interesują. Na szczęście wiele osób, w tym ja, myliło się i tak oto największa konferencja tego roku pokazuje nam nowości związane z tytułowym projektem.

 

Niedawno recenzowany przeze mnie G5, został określony przez LG jako pierwszy modularny smartfon z Androidem na taką skalę. Oczywiście każdy dopisek w tym stwierdzeniu ma znaczenie, gdyż to projekt Ara rozpoczęty przez Phonebloks i Motorolę uważany jest za pomysłodawcę urządzenia mobilnego ze swobodną możliwością zmiany specyfikacji, w tym wypadku za pomocą „klocków”.

 

 

Jednak ten projekt znamy od dawien dawna i Google już kilka razy obiecało, że właśnie „tego” roku ujrzymy model Ara w sprzedaży. Cóż, 12 miesięcy temu i bodajże 2 lata temu też to słyszeliśmy. Tym razem przewidywana data premiery rynkowej to 4. kwartał bieżącego roku, ale należy pamiętać, że będą to modele dla deweloperów, którzy będą mogli przygotować się na tego typu urządzenia – także ze swoimi „klockami”.

 

Z kolei konsumenci mają otrzymać możliwość kupna smartfonu ukrywającego się jako projekt Ara na początku przyszłego roku. Cóż, trzymajmy kciuki, że tym razem Google dotrzyma terminów, a ceny nas nie zabiją.

 

 

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x