google play awards zwyciezcy 2016

 

Tak jak Google zapowiedziało, tak też zrobiło. W tym roku, podczas trwającej konferencji, Amerykanie przedstawili najlepsze według nich aplikacje ze sklepu Play. Zasady są proste. Programy musiały pojawić się w markecie w ciągu ostatnich 12 miesięcy lub otrzymać dużą aktualizację i tak oto zostało wyróżnionych dziesięć programów w takiej samej liczbie kategorii.

 

Najlepszą familijną aplikacją została Thinkrolls 2, którą znajdziecie w sklepie Play za niecałe 13 złotych (Klik!). Z kolei nagroda za najlepszą grę powędrowała do Clash Royale, która jest już darmowa, ale oferuje mikropłatności (Klik!). Kolejna kategoria, GO Global i wyróżnienie otrzymały Pokemony, dokładniej rzecz biorąc Pokemon Shuffle Mobile (Klik!), które również są darmowe i podobnie jak najlepsza gra, zawiera mikropłatności. Dalej, kategoria: najbardziej innowacyjna aplikacja i nagroda wędruje do NYT VR, która tym razem po prostu jest darmowa (Klik!). Google również postanowiło docenić za wzorowanie się na Material Design i pod tym względem najlepszym programem okazał się darmowy Robinhood (Klik!). Także nie mogło zabraknąć wyróżnienia aplikacji wykorzystującej usług Google Play – zwycięzcą jest Table Tennis Touch, który w sklepie dostępny jest za niecałe 14 zł (Klik!). Za design również docenieni zostali autorzy darmowej aplikacji World Around Me (Klik!). Najlepszą grą od niezależnych producentów został darmowy, ale z mikropłatnościami Alphabear (Klik!). Także za najlepszy start w sklepie Play pojawiła się nagroda, która została wręczona Hopperowi (Klik!) dostępnemu za darmo.

 

Jednak najważniejsze wyróżnienie to kategoria mówiąca po prostu o najlepszej aplikacji. Zwycięzcą został darmowy Houzz (Klik!). Zgadzacie się z powyższymi decyzjami Google? Czy też znacie lepsze propozycje do którejś z powyższych kategorii?

 

 

źródło: Techcrunch

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.