Google stworzy konkurenta dla Oculusa – wirtualna rzeczywistość pod marką Nexus?

Newsy

google io daydream cardboard vr wirtualna rzeczywistosc

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Przedwczoraj Google oficjalnie zaprezentowało swoją nową platformę Daydream. Oczywiście dotyczy ona wirtualnej rzeczywistości, do której Amerykanie wkraczają z możliwie największym uderzeniem. Wielu producentów już ogłosiło chęć współpracy, ale Google też chce dać coś więcej o siebie.

 

Amerykanie oficjalnie potwierdzili, że zamierzają stworzyć swoje własne okulary do wirtualnej rzeczywistości oparte na platformie Daydream. Do tego pojawi się dedykowany kontroler i tym samym pojawia się konkurent dla Oculusa. Pojawiają się pogłoski, że ten zestaw może zostać ujawniony pod marka Nexus, ale z 2929drugiej strony Google najprawdopodobniej stworzy od początku do końca samemu te urządzenia. Tym samym będzie to druga taka sytuacja w historii – pierwszą był tablet Pixel C. To dosyć ciekawe rozwiązanie, szczególnie biorąc pod uwagę, że swoje propozycje związane z platformą Daydream może wydać także Huawei, LG, HTC, Samsung czy też Xiaomi.

 

Z pewnością to nie będzie następca Cardboarda i będzie trzeba liczyć się ze zdecydowanie wyższą ceną. Jednak czy wirtualna rzeczywistość już jest aż tak popularna, że Was zainteresuje?

 

 

źródło: Pocketnow


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x