ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Asus Zenfone 3 w szczegółach – trzy odmiany, każda w metalowej ramce

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
asus zenfone 3 zdjecie wyglad design

Asus w tym roku zwleka z wydaniem następcy dla innowacyjnego Zenfone’a 2. Oczywiście jego najważniejsza innowacja dotyczy wprowadzenia do smartfonów 4 GB pamięci operacyjnej. Jednak kolejna seria będzie skierowana do szerszej grupy odbiorców, gdyż nie będziemy mieli do czynienia z flagowymi modelami.

Tak oto Zenfone 3 ma być dostępny w trzech rozmiarach, które różnić ma przede wszystkim wielkość wyświetlacza i będą to modele z odpowiednio: 4,5, 5 i 5,5-calowymi ekranami. Bardzo możliwe, że pojawi się również 6-calowa odmiana. Do tego należy dołożyć modne ostatnio szkło 2.5D (Gorilla Glass  4). Sama obudowa, a raczej jej korpus ma zapomnieć o plastiku na rzecz metalu, który ma zostać w pięciu, różnych barwach polakierowany: biały, czarny, srebrny, złoty i różowy. Do tego należy pamiętać o tym, że Intel zrezygnował z udziału w mobilnym rynku toteż pojawią się odmiany ze Snapdragonem (w większości), ale także z MediaTekiem. Topowy model ma mieć 4 GB RAM oraz 32 GB pamięci do współdzielenia przez użytkownika oraz sam system, a domniemane rozmieszczenie poszczególnych elementów ma prezentować się następująco:

asus zenfone 3 wyglad grafika koncepcja design

Asus nie jest popularnym producentem smartfonów w Polsce, ale czemu? Odpowiedź na to pytanie chciałbym poznać od Was, gdyż po testach kilku modeli tajwańskiego producenta ciężko stwierdzić czym ustępują konkurencji. Czy to po prostu kwestia marketingu?

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy