FireShot Capture 44 - YTVR-IO-Mock-Updated.png (1600×901)_ - https___4.bp.blogspot.com_-1OJGouK

YouTube już wkrótce rozwinie swój serwis o kolejny ważny segment. Nie będą to filmy 4K, które już są, nie będzie to również oglądanie YouTube’a ze Snoop Doggiem. Jak można przeczytać na oficjalny blogu czeka na nas doświadczenie, jakiego nie zaznaliśmy wcześniej. Z czym wiążą się tak duże obietnice?

 

Jeszcze w tym roku na rynek trafić ma aplikacja YouTube VR. Serwis oferuje już wsparcie dla wideo 360 stopni, jak i tych tworzonych z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Jednakże YouTube VR stanowi kolejny krok na drodze immersyjnego odbierania filmów, jak i wsparcia dla platformy Daydream zapowiedzianej wczoraj przez Google.

 

YouTube VR będzie zawierać wszystkie udogodnienia, jakie znajdziemy w podstawowej aplikacji – playlisty, wyszukiwanie głosowe czy personalizacja wideo. Co jednak istotne, platforma ta zaoferuje również zaawansowane wideo, wliczając w to koncerty muzyczne czy najlepsze światowe muzea. YouTube współpracuje aktualnie z NBA, BuzzFeed oraz Tastemade, by dostarczyć jak najlepszy content.

 

Brzmi to całkiem interesująco. Dostęp do gogli VR jest coraz łatwiejszy i szerszy, a ich kartonowe modele są rozdawana nawet za darmo. Mam tylko nadzieję, że to co nasz czeka w aplikacji YouTube VR będzie wartościowe, a filmiki z zabawnymi kotami pozostaną na tym zwykłym YT.

 

źródło: YouTube blog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.