studio1

Z tym programem stworzenie aplikacji działającej na różnych urządzeniach stanie się o wiele mniej skomplikowane.

Android Studio to oficjalna platforma (Integrated Development Environment) do tworzenia androidowych aplikacji. Pozwala zaprojektować cały interfejs i „zakodować” wszystkie funkcjonalności. W najnowszej wersji Android Studio, której zapowiedź zobaczyliśmy na Google I/O 2016 szczególny nacisk zostanie położony na to pierwsze.

 

Projektowanie interfejsu (wyglądu) aplikacji może być w Androidzie trudne ze względu na sporą ilość rozmiarów ekranów i rozdzielczości urządzeń, które korzystają z tego systemu. Rozwiązaniem na te bolączki ma być poprawiony layout designer w Android Studio 2.2. Docenią go wszyscy, którzy nie poruszają się zbyt pewnie w odmętach XML: wygląd aplikacji będzie można tworzyć w prostym w obsłudze edytorze wizualnym.

 

Najlepsza wiadomość? Gdy skończycie już przygotowywać layout swoich marzeń, Android Studio automatycznie przeliczy jakie macie ograniczenia na danym urządzeniu i sprawi, że interfejs będzie za każdym razem bez kłopotu dostosowywał się do różnych rozdzielczości.

 

 

android-studio_22_preview-840x559

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Fulneczek