FireShot Capture 43 - google keyboard 5.1 - Szukaj w Google_ - https___www.google.pl_search

Android N został oficjalnie zaprezentowany wczoraj. Pojawiła się również jego trzecia deweloperska odsłona. Co jednak, jeśli nie mamy urządzenia z linii Nexus? Możemy skorzystać z modułu Xposed albo ściągnąć chociażby klawiaturę z najnowszego Androida. I moim zdaniem, naprawdę warto to zrobić.

 

Ostatnio Google wydało aktualizację dla swojej klawiatury do wersji 5.0, o której postanowiłem się rozpisać. Jak dla mnie update był naprawdę udany i do dziś dnia nie miałem ochoty zmieniać klawiatury. Zmieniłem dopiero wtedy, gdy znalazłem wersję 5.1 pochodzącą z Androida N. To, że została ona stworzona na najnowszą wersję nie oznacza wcale, że nie współpracuje z Lollipopem ani Marshmallowem (powinna współdziałać nawet z KitKatem Jelly Bean 4.2!).

 

 

Najważniejszą nowością jest wprowadzenie motywów. Klawiatura Google charakteryzowała się dwoma stylami – jasnym oraz ciemnym. Teraz dostajemy do dyspozycji aż 13 różnych kolorowych opcji. Jeśli jednak żaden zestaw barw nie przypadnie nam do gustu, istnieje możliwość dodania własnego obrazu jako tła.

 

Pojawiły się również nowe Emoji. Klawiaturę Google w wersji 5.1 możecie pobrać stąd. Dajcie znać, jak Wam się podoba!

 

 

źródło: Android Police 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.