hugo barra nexus 7

 

Google I/O startuje już za kilka godzin. Możemy spodziewać się wielu nowości, a o niektórych być może będziemy marzyć przez kilka miesięcy, aby trafiły one do naszych rąk lub domostw. Jednak nikt nie spodziewał się tego, że na tej samej konferencji pojawi się… Xiaomi z Hugo Barrą, który w końcu z Amerykanami ma wiele wspólnego.

 

Wiceprezes jednej z najpopularniejszych chińskich firma na swoim profilu na Twitterze przedstawił taki oto wpis:

 

 

Nie trudno się domyślić, że Google od pewnego czasu współpracuje z Xiaomi i niedługo ujrzymy wyniki tej kooperacji. Co to może być? Wersji jest kilka. Niektórzy mówią, że będzie to Nexus Player, ale bardziej realna może dotyczyć Android TV. Chińczycy produkują własne telewizory, a połączenie doświadczeń obu firm może wznieść inteligentne telewizory na jeszcze wyższy poziom. Oczywiście już dzisiaj możemy kupić tego typu urządzenia od Xiaomi, ale z ich własnym systemem, który również ma swoje zalety. Być może to niektóre chińskie rozwiązania zawitają do Android TV?

 

Możliwości jest wiele, ale na szczęście niedługo będziemy musieli czekać na rozwiązanie tej zagadki. Mimo wszystko marzenia wielu osób o ścisłej współpracy Xiaomi z Google zdają się spełniać i być może za około pół roku faktycznie to smartfon z serii Nexus zostanie zaprezentowany przez Chińczyków?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.