Xiaomi pojawi się na Google I/O! Hugo Barra wraca do korzeni z… Nexusem? Jednak nie będzie to smartfon

Newsy

hugo barra nexus 7

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Google I/O startuje już za kilka godzin. Możemy spodziewać się wielu nowości, a o niektórych być może będziemy marzyć przez kilka miesięcy, aby trafiły one do naszych rąk lub domostw. Jednak nikt nie spodziewał się tego, że na tej samej konferencji pojawi się… Xiaomi z Hugo Barrą, który w końcu z Amerykanami ma wiele wspólnego.

 

Wiceprezes jednej z najpopularniejszych chińskich firma na swoim profilu na Twitterze przedstawił taki oto wpis:

 

 

Nie trudno się domyślić, że Google od pewnego czasu współpracuje z Xiaomi i niedługo ujrzymy wyniki tej kooperacji. Co to może być? Wersji jest kilka. Niektórzy mówią, że będzie to Nexus Player, ale bardziej realna może dotyczyć Android TV. Chińczycy produkują własne telewizory, a połączenie doświadczeń obu firm może wznieść inteligentne telewizory na jeszcze wyższy poziom. Oczywiście już dzisiaj możemy kupić tego typu urządzenia od Xiaomi, ale z ich własnym systemem, który również ma swoje zalety. Być może to niektóre chińskie rozwiązania zawitają do Android TV?

 

Możliwości jest wiele, ale na szczęście niedługo będziemy musieli czekać na rozwiązanie tej zagadki. Mimo wszystko marzenia wielu osób o ścisłej współpracy Xiaomi z Google zdają się spełniać i być może za około pół roku faktycznie to smartfon z serii Nexus zostanie zaprezentowany przez Chińczyków?


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x