sony-wearable-input-device-tv

Sony ostatnio żyje w cieniu, jeśli chodzi o smartfony i, bądź co bądź, pozostałe urządzenia mobilne. Firma na ten rok planuje się skupić na linii X, jednocześnie zamykając serię C oraz M. Co więcej, w porównaniu do Samsunga czy LG, portfolio akcesoriów tego producenta również wypada blado. Jednak sytuacja ta może się zmienić. Dzięki temu jednemu gadżetowi.

 

Na stronie US Patent and Trademark Office zauważono, że Sony planuje wejść na rynek akcesoriów z dość małym i zgrabnym wynalazkiem. Będzie nim pierścień, dzięki któremu dostaniemy kontrolę nad urządzeniami elektronicznymi znajdującymi się wokół. Niekoniecznie muszą nimi być smartfony.

 

 

Zasada działania pierścienia opierać się będzie na odpowiednich sensorach, których zadaniem jest odczytanie ruchów ręki i przełożenie ich na odpowiednią, zaprogramowaną akcję. Współpracować ma ze smartfonami, tabletami oraz telewizorami. Na ten moment niestety nie jest znana pełna funkcjonalność tego gadżetu.

 

Pozostaje również zadać pytanie, kiedy nastąpi premiera urządzenia. Cóż, z pewnością jeszcze trochę na nią poczekamy. Myślę jednak, że Sony nie powinno zbyt długo zwlekać. Takie pomysły lubią się szybko roznosić i kto wie, czy chiński producent nie okaże się szybszy?

 

źródło: Phandroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.