Google nie polubi naszego kontynentu – Unia Europejska może nałożyć ponad 13 miliardów złotych kary na Amerykanów

Newsy

unia europejska ue google kara grzywna

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Unia Europejska ma swoje wady. Głównie chodzi o niezrozumiałe decyzje typu, że ślimak to ryba, a marchewka jest owocem. Do tego można dołożyć jeszcze stwierdzenie, że Google niszczy rynek stając się monopolistą zmuszając użytkowników chociażby Androida do korzystania z ich usług.

 

To jednak nie pierwszy raz, gdy Amerykanom obrywa się od związku europejski państw czy też ogólnie od Europejczyków. Wystarczy przypomnieć „Prawo do bycia zapomnianym” albo aferę związaną ze Street View w Niemczech. Tym razem, jak donosi brytyjska gazeta „The Sunday Telegraph”, za stosowanie praktyk z pierwszego akapitu Google może stać się uboższe o 3 miliardy euro, a więc grubo ponad 13 miliardów złotych. Tym samym ta wartość grzywny przekroczy wcześniejszego rekordzistę, a więc Intela, który za podobne wykroczenie musiał zapłacić „tylko” 1,1 miliarda euro. Co ciekawe, kara, która może zostać nałożona na Google to wciąż jedynie połowa maksymalnej wartości, którą Unia Europejska może zastosować.

 

Oczywiście póki co to tylko informacje z gazety, które pochodzą podobno od osób bliskich całej sprawy, ale oficjalnie o wszystkim mamy dowiedzieć się w przyszłym miesiącu. W takim razie czy szykują nam się wielkie zmiany w Androidzie? Czy też Apple również czeka potyczka z Unią Europejską? Czas pokaże.

 

 

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x