ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Drop test – HTC 10 vs Samsung Galaxy S7 – czyli jak nie powinien być zrobiony smartfon

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
Galaxy S7 HTC 10

 
Testy polegające na torturach smartfonów stały się bardzo popularne w Internecie. Dzięki temu potencjalni użytkownicy mogą zobaczyć, jak wytrzymały może być ich przyszły smartfon. Z drugiej strony przykro patrzeć jak bardzo niszczone są tak drogie urządzenia. Ponadto ważne dla klientów wydają się również być tzw. drop testy, czyli sprawdziany tego, czy urządzenia mobilne przetrwają upadek z różnych wysokości i pod różnymi kątami. Jest to tym bardziej istotne, że z przodu telefonu znajduje się tafla szkła, a z tyłu możemy mieć do czynienia z zastosowaniem różnych materiałów: od plastiku przez aluminium po…szkło.
 
No właśnie, z czego zatem powinien być zrobiony smartfon, aby przetrwał takie upadki albo przynajmniej odniósł najmniejsze obrażenia? Na to pytanie być może pomoże Wam odpowiedzieć film prezentujący drop test Samsunga Galaxy S7 i HTC 10. Została w nim wykorzystana specjalna maszyna do zrzucania urządzeń mobilnych z różnych wysokości. Smartfony będą spadały do momentu, aż skończy się na nich możliwość wykonania połączenia. Ten który upadnie więcej razy do wspomnianego momentu krytycznego – wygrywa. Przy okazji zobaczcie jakie obrażenia odniosły oba telefony i jakie wyniki osiągnęły.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tS3NLCPK4NI[/youtube]
 
Ostatnio wychwalałem również solidną obudowę HTC 10. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, jak wypadł flagowiec firmy w ciężkich torturach i upadkach o czym możecie przeczytać TUTAJ. Jestem ciekaw co Wy sądzicie na temat materiałów zastosowanych w obydwu telefonach. Lepsze szkło na pleckach czy aluminium?
 
źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy