ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Tak, to już! Huawei P8 Lite dostaje Androida 6.0 Marshmallow

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
huawei-marshmallow-update-696x392

Huawei P8 Lite, czyli jeden z najpopularniejszych modeli w Polsce w średnim segmencie cenowym. Świetne wyniki sprzedażowe od operatorów, a zarazem atrakcyjna cena na wolnym rynku pozwoliły na zdobycie użytkowników i usatysfakcjonowanie ich na całym świecie – Huawei P8 Lite rozszedł się niemal w 10 milionach kopii! A kiedy zaraz napiszę, że to właśnie ten model doczekał się aktualizacji do najnowszego Androida… to chyba nie uwierzycie.

Ale to prawda! Właśnie Huawei P8 Lite otrzymał update do Androida 6.0 Marshmallow. Mogą go śmiało pobierać użytkownicy, którzy nabyli smartfon na wolnym rynku. Dostępny jest już w Polsce i Niemczech, lecz i wkrótce powinien się pojawić w pozostałych państwach Europy. Aby dokonać aktualizacji, należy wykonać następujące czynności:

  1. Uruchomić HiCare
  2. Przejść do Serwis
  3. Kliknąć Aplikacja do aktualizacji ROM
  4. Zatwierdzić aktualizację systemu
  5. Podążąc za HiCare
  6. Voila!

Pozostaje pytanie, kiedy użytkownicy P8 Lite nabytych od operatorów otrzymają aktualizacje? Sprawa powinna się wyjaśnić w ciągu najbliższych tygodni. Operatorzy zawsze chcą dostosować system jeszcze „pod siebie”, stąd takie delikatnie obsunięcie. Informacja jednak mimo wszystko cieszy, gdyż jak na smartfon ze średniej półki cenowej, niebędący flagowcem, niekosztujący wiele i mający premierę w zeszłym roku to rzadko spotykana praktyka, by aktualizowany został do najnowszego Androida. Huawei, tak trzymać!

Sprawdź najnowsze wpisy