samsung-foldable-tablet-smartphone-concept-620x390

Samsung i jego składany smartfon są wciąż niedoścignieni pod względem tajemniczności. Ciągle słyszy się o przyszłorocznej planowanej premierze, lecz szczegóły urządzenia pozostają nieznane. Najnowszy raport mówi nam jednak coś więcej – nie tylko o specyfikacji nadchodzącego „składaka”, ale również o pozostałych flagowych modelach na rok 2017. Tak wielu urządzeń z górnej półki jeszcze nie wypuszczono.

 

Zacznijmy jednak od składanego smartfona. Będzie się on zwać Samsung Galaxy X, pojawi się w 2017 roku, a jego wyświetlacz ukaże nam obraz w 4K! I… to by było na tyle. Dalsza specyfikacja techniczna pozostaje poza zasięgiem i chyba tylko najbardziej wtajemniczeni pracownicy Samsunga mają do niej dostęp. Niemniej, Samsung Galaxy X będzie tylko jednym z kilku flagowych modeli 2017 roku. Producent planuje wypuścić jeszcze model Galaxy S8 oraz Galaxy S8 edge (podążając za tradycją), pojawią się również dwie wersje urządzenia z linii Note – Galaxy Note 7 oraz Galaxy Note 7 edge.

 

Widzimy zatem, że w przyszłym roku dostaniemy co najmniej 5 flagowych urządzeń od Samsunga. To ogromna liczba, gdyż wypuszczenie dwóch modeli było już wystarczające dla rynku. Co jednak cieszy to różnorodność jednego z nich – Galaxy X będzie się składać, a pozostałe smartfony po prostu odróżniać się będą zagiętą krawędzią ekranu. Istnieje zatem realna szansa, że dzięki temu projektowi Samsung przestanie być kojarzony z odgrzewanymi kotletami. A inni producenci pójdą jego śladem i również skupią się na czymś, co zauważymy w codziennym użytkowaniu, a nie w rankingach AnTuTu.

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.