Alphabet najcenniejszą firmą na świecie – „przełożeni” Google w końcu wyprzedzili Apple!

Łukasz Pająk Newsy 13-05-2016

google-alphabet-graphic-custom-1

 

Alphabet to firma stworzona przez założycieli Google. Przejęła ona władzę nad gigantem spośród wszystkich wyszukiwarek stron internetowych tym samym stając się jednym z najważniejszych graczy na rynku, a wczoraj dodatkowo najbardziej wartościową firmą na świecie.

 

Kapitalizacja firmy Alphabet na rynku giełdowym osiągnęła 498,56 miliardów dolarów i tym samym pokonała Apple (496,69 miliardów dolarów). Jest to o tyle ważna wiadomość, że zawsze przy tej drugie firmie pojawiały się opisy jako, że mamy do czynienia z najcenniejszym producentem na świecie. Teraz to się zmieniło, pierwszy raz od… 6 lat – z jednym wyjątkiem, trwającym bardzo krótko w lutym tego roku.W takim razie jak długo Alphabet utrzyma fotel lidera? Zobaczymy, ale obecnie ceny akcji Apple drastycznie padają, co jest spowodowane pierwszym w historii spadkiem sprzedaży iPhone’ów na świecie. Oczywiście wciąż smartfony z Jabłuszkiem na plecach znajdują nowych nabywców, ale jest ich mniej niż w analogicznych okresach w latach ubiegłych.

 

Obecna sytuacja Apple wygląda identycznie jak w lipcu 2014 roku. Jednak cieszmy się, że Alphabet, a więc tak właściwie i Google jest liderem oraz tym samym najcenniejszą firmą na rynku.

 

 

źródło: 9to5google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x