NV_SHIELD_Tablet_SHIELD_Hub_app

 

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Z czym kojarzy się Nvidia? Ogólnie z bardzo dobrymi kartami graficznymi do komputerów osobistych, ale ta firma tworzy także układy dla urządzeń mobilnych oraz własne produkty oparte na platformie Android. Być może u nas nie są one popularne, ale Amerykanie wiedzą, co robią i szykują kolejny tablet.

 

W Federalnej Komisji Łączności (FCC) pojawiło się nowe urządzenie od Nvidii oznaczone nazwą kodową „P2290W”. Z czym mamy do czynienia? Na pewno z tabletem, który będzie minimalnie mniejszy od obecnej generacji Shield K1. Dokładniej rzecz biorąc będziemy mieli do czynienia z 6 mm węższym, 6 mm niższym oraz 1,2 mm chudszym urządzeniem. Także odjęto 6 gramów z wagi. Tak, to jedyne informacje jakie poznaliśmy dzięki FCC, ale możemy dodać, że będzie to 8-calowy tablet, a w jego wnętrznościach znajdzie się autorski układ Tegra X1, który ma być pogromcą konkurencji jeśli chodzi o wydajność.

 

Premiera nowego urządzenia od Nvidii ma nastąpić w tym roku, ale niestety ciężko wskazać chociażby przybliżoną datę prezentacji. Tylko czy nadchodząca, nowa wersja ma szansę zebrać większą rzeszę klientów?

 

 

źródło: The Verge
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.