asus-zenfone-3

Asus ZenFone, czyli seria smartfonów, która całkiem dobrze przyjęła się na rynku. W urządzeniach dało się odnaleźć satysfakcjonujący stosunek jakości do ceny, jak i większą niż w przypadku konkurencji wielkość pamięci RAM. Już wkrótce poznamy kolejną już odsłonę z tej linii. I bazując na tych zapewnieniach, jest na co czekać.

 

 

Asus ZenFone 3 zostanie zapowiedziany już niebawem, bowiem na początku czerwca. Oczywiście najnowsza linia nie będzie reprezentowana przez jedno urządzenie – pojawią się aż trzy wersje – podstawowa ZenFone 3, ZenFone 3 Deluxe oraz ZenFone 3 Max (coś ta nazwa ostatnio jest w modzie…). Istotną informację jest jednak model zastosowanego procesora – CEO Asusa oznajmił, że 90% urządzeń wyposażonych będzie w jednostkę Qualcommu, natomiast 10% załapie się na MediaTeka.

 

 

Producent z nową linią, Asus ZenFone 3 celuje w segment cenowy 250-300 dolarów, ale niewykluczone, że jeden z modeli przebije granicę 300 dolarów. To by znaczyło, że Asus chce w ten sposób zbliżyć się do konkurencji takiej jak np. Huawei. Czy to rozsądna droga w celu zostania zauważonym na rynku? Być może! Wszak w pierwszym kwartale Asus zanotował 40% skok w sprzedaży swoich smartfonów.

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.