ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Film] Taki smartwatch ma sens – patent Samsunga wykorzystujący projektor i Twoją rękę

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung patent smartwatch zegarek projektor

Smartwatche to rynek nie do końca młody, ale wciąż zaniedbywany przez samych producentów jak i konsumentów, którzy uważają, że zegarek powinien zostać tradycyjny, bez konieczności ładowania go niemalże codziennie. Jednak Samsung może niedługo zrewolucjonizować inteligentne czasomierze.

Pamiętacie wizję smartfona czy też tabletu, który miał być wyświetlany na przedramieniu? Jeśli nie to w ramach przypomnienia obejrzyjcie ten film:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9J7GpVQCfms[/youtube]

Samsung postanowił, że stworzy smartwatcha z podobnym rozwiązaniem. To się udało, gdyż Koreańczycy otrzymali stosowny patent. Jak to działa? Wedle dołączonego opisu pojawi się projektor prezentujący odpowiedni interfejs na naszej ręce, a obok niego aparat, który w połączeniu z odpowiednimi algorytmami będzie w stanie wskazać, co i gdzie nacisnęliśmy. Rozwiązanie to może rozwiązać problem chociażby pisania na zegarku, ale nie rozpędzajmy się z planami.

Samsung ma to do siebie, że ciekawych patentów ma od groma, ale zatrzymuje je dla siebie blokując innych producentów przed wprowadzeniem podobnych rozwiązań na rynek i tym samym mając cały czas wiele asów w rękawie. Jednak czy taki projektor w smartwatchach ma szansę na komercyjny sukces?

źródło: Phandroid

Sprawdź najnowsze wpisy