[Film] Taki smartwatch ma sens – patent Samsunga wykorzystujący projektor i Twoją rękę

Łukasz Pająk Newsy 2016-05-12

samsung patent smartwatch zegarek projektor

Smartwatche to rynek nie do końca młody, ale wciąż zaniedbywany przez samych producentów jak i konsumentów, którzy uważają, że zegarek powinien zostać tradycyjny, bez konieczności ładowania go niemalże codziennie. Jednak Samsung może niedługo zrewolucjonizować inteligentne czasomierze.

Pamiętacie wizję smartfona czy też tabletu, który miał być wyświetlany na przedramieniu? Jeśli nie to w ramach przypomnienia obejrzyjcie ten film:

YouTube Preview Image

Samsung postanowił, że stworzy smartwatcha z podobnym rozwiązaniem. To się udało, gdyż Koreańczycy otrzymali stosowny patent. Jak to działa? Wedle dołączonego opisu pojawi się projektor prezentujący odpowiedni interfejs na naszej ręce, a obok niego aparat, który w połączeniu z odpowiednimi algorytmami będzie w stanie wskazać, co i gdzie nacisnęliśmy. Rozwiązanie to może rozwiązać problem chociażby pisania na zegarku, ale nie rozpędzajmy się z planami.

Samsung ma to do siebie, że ciekawych patentów ma od groma, ale zatrzymuje je dla siebie blokując innych producentów przed wprowadzeniem podobnych rozwiązań na rynek i tym samym mając cały czas wiele asów w rękawie. Jednak czy taki projektor w smartwatchach ma szansę na komercyjny sukces?

źródło: Phandroid • Rafał Jurkiewicz

  Zabawa z tym w słoneczny dzien na zewnątrz musi być super

 • teges

  Czas pracy na baterii spadnie do 30min. Super.

 • trzeba będzie golić ręce 😛

 • Czy czasem Microsoft nie zrobił czegoś takiego już z dobre 3-4 lata temu? Używało to bodajże Kinecta i działało całkiem przyzwoicie. Oczywiście był to projekt testowy, który miał tylko pokazać, że tak się da zrobić.
  Moim zdaniem to nie jest żadna rewolucja ani nowość.

  EDIT: Na Youtube (bo androidcompl z niewyjaśnionych przyczyn blokuje linki) poszukajcie „Wearable Multitouch Projector”. Patrzcie przez pryzmat daty opublikowania tego filmiku.

 • ojciec

  w zegarku raczej nie ale pomysł ten co jest na filmiku z chęcią bym przetestował 🙂x