[Film] Taki smartwatch ma sens – patent Samsunga wykorzystujący projektor i Twoją rękę

Newsy

samsung patent smartwatch zegarek projektor

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Smartwatche to rynek nie do końca młody, ale wciąż zaniedbywany przez samych producentów jak i konsumentów, którzy uważają, że zegarek powinien zostać tradycyjny, bez konieczności ładowania go niemalże codziennie. Jednak Samsung może niedługo zrewolucjonizować inteligentne czasomierze.

 

Pamiętacie wizję smartfona czy też tabletu, który miał być wyświetlany na przedramieniu? Jeśli nie to w ramach przypomnienia obejrzyjcie ten film:

 

 

Samsung postanowił, że stworzy smartwatcha z podobnym rozwiązaniem. To się udało, gdyż Koreańczycy otrzymali stosowny patent. Jak to działa? Wedle dołączonego opisu pojawi się projektor prezentujący odpowiedni interfejs na naszej ręce, a obok niego aparat, który w połączeniu z odpowiednimi algorytmami będzie w stanie wskazać, co i gdzie nacisnęliśmy. Rozwiązanie to może rozwiązać problem chociażby pisania na zegarku, ale nie rozpędzajmy się z planami.

 

Samsung ma to do siebie, że ciekawych patentów ma od groma, ale zatrzymuje je dla siebie blokując innych producentów przed wprowadzeniem podobnych rozwiązań na rynek i tym samym mając cały czas wiele asów w rękawie. Jednak czy taki projektor w smartwatchach ma szansę na komercyjny sukces?

 

 

źródło: Phandroid


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x