YouTube stworzy własną społeczność? W aplikacji ma pojawić się czat ze znajomymi

Łukasz Pająk Aplikacje 2016-05-12

youtube chat czat komunikator google

 

Kiedyś YouTube kojarzył się głównie z portalem, na którym znajdziemy śmieszne filmiki. Dzisiaj to już nie ta sama strona. Patrząc jak szybko rozwija się platforma należąca do Google to aż strach pomyśleć, co będzie dalej. Na przykład wbudowany chat, który podobnie jak Tłumacz ma oszczędzać nasz czas.

 

Po co męczyć się z wysyłaniem linków na Messengerze, WhatsAppie czy innym komunikatorze skoro można to będzie zrobić wewnątrz samej aplikacji. Tak, jak podaje portal Wired, YouTube chce w swoim programie zaimplementować specjalny czat w stylu wspomnianego już Messengera Facebooka. Tym samym stworzy się swego rodzaju społeczność, która oczywiście na tym portalu istnieje od dawna, ale teraz będzie mogła się ze sobą komunikować w łatwiejszy sposób. Użytkownicy zostaną tak naprawdę przyklejeni do jednej aplikacji i nie będą musieli korzystać z konkurencyjnych rozwiązań, które powoli zaczynają zagrażać YouTube’owi.

 

Kiedy powyższy pomysł wejdzie w życie? Nie wiadomo, ale znając Google to bardzo możliwe, że niedługo nieliczni dostaną dostęp do tego komunikatora, który miejmy nadzieję, że z czasem nie zostanie wyrzucony do osobnej aplikacji.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x