[Pobierz] Aplikacja aparatu od Google nadrabia zaległości – zdjęcia jednocześnie w RAW i JPG

Aplikacje

google camera aktualizacja 3.2 raw jpg dng

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Niemalże dwa lata temu, równocześnie z premierą Androida 5.0 Lollipop, Google wprowadziło nowy interfejs aparatu, udostępniając tym samym nowe biblioteki dla zewnętrznych programistów. Jedną z największych zmian było pojawienie się możliwości zapisywania zdjęć w formacie RAW.

 

Czym jest to rozszerzenie zapewne większość z Was wie. Jednak jeśli ktoś nie posiada takiej wiedzy to spieszę z wyjaśnieniem. W dużym skrócie format RAW pozwala na zapisywanie zdjęć w możliwie najlepszej jakości i dodatkowo daje duże możliwości do późniejszej obróbki. W takim razie co nowego wprowadza aktualizacja „Google Camera”? Możliwość zapisywania zdjęć jednocześnie w formacie RAW i JPG. Pytanie, po co? Pierwsze rozszerzenie tak naprawdę nie nadaje się do szybkiego udostępniania na Facebooku czy gdziekolwiek indziej. Wtedy wybiera się standardowe JPG. Póki co jest to testowa funkcja i na razie nie wiadomo czy Google udostępni te biblioteki innym producentom czy też powyższa nowość będzie na wyłączność tylko dla Nexusów. Jednak inne firmy już od dłuższego czasu stosują podobne rozwiązanie, więc właśni dlatego Amerykanie nadrabiają zaległości.

 

Jeśli chcecie sprawdzić jak to wygląda to możecie pobrać aplikację z APK Mirror: Klik! Na koniec przypominam, że to nie jedyna aktualizacja jaką Google dzisiaj wydało. Wiele zmieniło się także w mapach i głównej aplikacji Amerykanów.

 

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x