ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Pobierz] Aplikacja aparatu od Google nadrabia zaległości – zdjęcia jednocześnie w RAW i JPG

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
google camera aktualizacja 3.2 raw jpg dng

Niemalże dwa lata temu, równocześnie z premierą Androida 5.0 Lollipop, Google wprowadziło nowy interfejs aparatu, udostępniając tym samym nowe biblioteki dla zewnętrznych programistów. Jedną z największych zmian było pojawienie się możliwości zapisywania zdjęć w formacie RAW.

Czym jest to rozszerzenie zapewne większość z Was wie. Jednak jeśli ktoś nie posiada takiej wiedzy to spieszę z wyjaśnieniem. W dużym skrócie format RAW pozwala na zapisywanie zdjęć w możliwie najlepszej jakości i dodatkowo daje duże możliwości do późniejszej obróbki. W takim razie co nowego wprowadza aktualizacja „Google Camera”? Możliwość zapisywania zdjęć jednocześnie w formacie RAW i JPG. Pytanie, po co? Pierwsze rozszerzenie tak naprawdę nie nadaje się do szybkiego udostępniania na Facebooku czy gdziekolwiek indziej. Wtedy wybiera się standardowe JPG. Póki co jest to testowa funkcja i na razie nie wiadomo czy Google udostępni te biblioteki innym producentom czy też powyższa nowość będzie na wyłączność tylko dla Nexusów. Jednak inne firmy już od dłuższego czasu stosują podobne rozwiązanie, więc właśni dlatego Amerykanie nadrabiają zaległości.

Jeśli chcecie sprawdzić jak to wygląda to możecie pobrać aplikację z APK Mirror: Klik! Na koniec przypominam, że to nie jedyna aktualizacja jaką Google dzisiaj wydało. Wiele zmieniło się także w mapach i głównej aplikacji Amerykanów.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy