emoji kobiety

Korzystacie z Emoji? Myślę, że w pewnych sytuacjach jest to nieuniknione i nawet, jeśli nie robicie tego wysyłając SMSy, o tyle w takich aplikacjach jak Messenger, WhatsApp czy Hangouts one same wpadają pod palce. Ktoś jednak wysunął pomysł, by nawet w Emoji zaprowadzić porządek i równouprawnienie. Jak to wyszło? Zobaczcie sami – oto nowe propozycje grafik.

 

Czteroosobowa grupa od Google w celu ukazania ważnej roli kobiet w dzisiejszym świecie, stworzyła 13 nowych Emoji, w których odnajdziemy wcześniej wspomniane bohaterki w różnorodnych sytuacjach. Jest Pani rolnik, Pani spawacz, Pani kucharz, Pani chemik i wiele innych zawodowych i ogarniętych sukcesem Pań.

 

Ma to za zadania ukazać równość i zakomunikować ludziom, że nie tylko mężczyźni potrafią być pracowici i osiągać kariery, tudzież wysokie stanowiska. Oczywiście tych 13 wyżej wymienionych postaci odnajdziemy również w wersji męskiej – coby żadna ze stron nie czuła się poszkodowana. Zaskakujące jest jednak to, że Emoji będące jedynie internetową grafiką, swego rodzaju symbolicznym przedstawieniem danej sytuacji czy emocji rozpatrywane jest w kategoriach równości i podziału na kobiety i mężczyzn.

 

google-emoji-women

 

Konsorcjum Unicode rozpatrzy tę propozycję do końca bieżącego roku.

 

źródło: Android Central

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.