whatsapp

WhatsApp, czyli jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, należący do Facebooka bezustannie się rozwija. Zniesiono abonament, dzięki czemu coraz więcej ludzi chętniej korzystać będzie z aplikacji, a nawet pojawiła się wersja webowa. To jednak nie wszystkie pomysły, jakie realizują twórcy. Już teraz można pełnoprawnie korzystać z WhatsApp na PC.

 

Mówiąc to, mam na myśli dedykowaną aplikacją stworzoną dla Windowsa 8 (i powyżej) oraz Mac OS X 10.9 (i powyżej). Dzięki wydaniu edycji desktopowej, WhatsApp pojawia się na kolejnej platformie, a jak twórcy sami komentują: jest to rozszerzenie naszego smartfonu, wszystkie konwersacje i wiadomości z urządzenia mobilnego znajdziemy i tutaj.

 

Co jednak ciekawe, aby korzystać z pecetowej wersji aplikacji nie obejdzie się bez skorzystania z telefonu. Aby się zalogować, należy zeskanować kod QR używając do tego aplikację mobilną. Po tym zabiegu, wszystkie zapisane rozmowy zostaną załadowane. WhatsApp na Windowsa do pobrania znajdziecie oczywiście w sklepie Microsoftu i nie zapłacicie za niego ani grosza.

 

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.