google-news-local-1024x607

 

Aplikacja Google News, dla polskich użytkowników znana pod nazwą Wiadomości i Pogoda Google obok ogólnokrajowych, światowych jak i tematycznych informacji udostępnia także wiadomości lokalne dostarczane zwykle przez regionalne gazety, portale. Te ostatnie jednak jak dotąd giną w gąszczu pozostałych tematów. Jak jednak informuje koncern wkrótce ulegnie to zmianie bowiem koncern chce wzmocnić widoczność lokalnych tematów w swojej aplikacji agregującej treści. Ma to przynieść korzyści wszystkim zainteresowanym:

  • użytkownikowi – łatwiej bowiem odnajdzie interesujące go treści ze sprawdzonych źródeł
  • lokalnym portalom – zwiększony ruch w serwisie ułatwi rywalizację z większymi konkurentami
  • Google – użytkownik zamiast szukać informacji na dużych portalach skorzysta chętniej z aplikacji

Lokalne treści mają być dostarczane na bazie analizy poprzednio otwieranych wiadomości. Proponowane treści mają zyskać nowy Tag – lokalne Źródło. Takie wiadomości mają pomóc użytkownikom szybko znaleźć szczegółowe informacje związane z wydarzeniem w regionie – Google wyszło bowiem (ze zdecydowanie słusznego) założenia, że lokalna prasa jest znacznie lepiej poinformowana niż krajowe redakcje.

 

Obecnie testy nowego pomysłu trwają w USA, jednak jeśli pomysł spodoba się użytkownikom można się spodziewać, że zostanie on przeniesiony na kolejne rynki, w których Google wykazuje dużą aktywność

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg