LG reaguje na kiepskie wyniki finansowe: będą zmiany!

1 minuta czytania
Komentarze
lg g5 srodek wewnatrz rozbiorka wymiana glowny

Obecna sytuacja LG nie jest dobra. O ile firma pierwszy kwartał bieżącego roku odnotowała na plusie to sam oddział mobilny przynosi straty. Oczywiście tak źle jak chociażby w przypadku Sony nie jest, ale Koreańczycy już już reagują i zapowiadają wewnętrzne zmiany.

Ogólnie rzecz biorąc ma być „szybciej i lżej”. Nie obejdzie się bez zmian w personelu, ale póki co zwolnień nie zapowiedziano, a jedynie przeniesienie niektórych pracowników do innych oddziałów. Osoby, które będą zajmować się mobilnymi urządzeniami teraz będą pracować w mniejszych zespołach, co oczywiście ma swoje zalety. Jednak, co ciekawe, Samsung wykonał podobny ruch po fiasku zwanym Galaxy S5. Póki co ciężko ocenić czy G5 będzie hitem rynkowym, ale niestety nie zapowiada się na to. Mimo wszystko LG ma nadzieje, że w obecnie trwającym kwartale ich flagowy smartfon znajdzie 3 miliony szczęśliwych nabywców.

Ta ostatnia liczba pokazuje jaka jest przepaść pomiędzy LG i Samsungiem czy też Apple, które podobne wyniki notują w mniej, więcej tydzień. Jednak co Wy, potencjalni konsumenci byście poradzili producentowi G5?

źródło: Android Authority

Motyw