google-rankings

 

Zapowiedź kolejnych zmian w cenionej na całym świecie wyszukiwarce Google jak dotąd niewzbudzany większego zainteresowania – głównie dlatego, że mieliśmy zwykle do czynienia z niewielkimi, wręcz kosmetycznymi zmianami jak choćby uproszczone logo. Jak się jednak okazuje koncern szykuje się do pierwszej w historii, rewolucyjnej zmiany w tym zakresie w swojej wyszukiwarce we wszystkich możliwych wersjach – desktopowej, mobilnej i w asystencie Google Now

 

 

Znane od niemal 20 lat niebieskie łącza do stron w wynikach wyszukiwania mają zostać zastąpione… czarnymi. Choć zwolenników prostoty interfejsów nie brakuje, to tym razem wydaje się, że Google poszło o krok za daleko w upraszczaniu – jak wskazują osoby, które miały wątpliwą przyjemność zobaczyć nowy styl wyników wyszukiwania całość jest znacznie mniej czytelna w stosunku do stanu poprzedniego.

 

https://twitter.com/iamdjgordon/status/729450755392983042

 

Oczywiście Google tradycyjnie już nie komentuje plotek odnośnie przyszłych zmian w swoich produktach. Może się więc okazać, że zauważone zmiany to wynik bliżej nieokreślonych problemów technicznych po stronie koncernu. Zdecydowanie bardziej prawdopodobne jednak jest to, że po latach przyszedł czas na ryzykowną zmianę.

 

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg