ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Film] Naładuj swój telefon za pomocą… ognia! Oto idealny gadżet dla biwakowiczów

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
flamestower ladowarka ogien biwak

Akumulatory w smartfonach to najwrażliwszy punkt tych urządzeń. Często irytują swoją bezradnością, szczególnie w momentach, gdy nie mamy dostępu do gniazda elektrycznego czy też powerbanka. Taka sytuacja często zdarza się w przypadku różnego rodzaju form wypoczynkowych, ale i w tej kwestii znajdzie się interesujący gadżet.

Poznajcie FlameStower, a więc sprytne akcesorium nie tylko dla urządzeń mobilnych, które jest w stanie za sprawą ognia i jego ciepła w połączeniu z wodą wytworzyć energię elektryczną, którą następnie może przekazać za pomocą złącza USB. Jak to wygląda w praktyce? Obejrzyjcie poniższy film:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zriQo1e3C9Y[/youtube]

Oczywiście nie można liczyć na to, że FlameStower zastąpi wszystkie inne szybkie ładowarki. Minuta smartfona podłączonego „pod ogień” pozwoli na dwie minuty rozmów telefonicznych. Powyższe akcesorium cechuje się mocą 2,5 Wattów. Jednak tym razem nie mamy do czynienia z projektem na Kickstarterze czy też Indiegogo. FlameStower już można kupić na Amazonie: Klik!

Cena 100$ bez jednego centa być może nie jest zachęcająca, ale w przypadku chęci wysyłki do Polski należy jeszcze doliczyć ponad 40 dolarów. Cóż, nikt nie  powiedział, że biwakowanie musi być tanie.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy