remix os android n dzielenie aplikacji

 

Zaprezentowany kilka tygodni temu system operacyjny Remix wzbudził niemałe zainteresowanie ludzi na świecie – jest to bowiem pierwsza udana próba przeniesienia Androida na PC z uwzględnieniem specyfiki pracy na tych urządzeniach – aplikacje otwierane w oknach, odpowiednik paska zadań z Windows itd.  System umożliwiał też dostęp do usług Google, w tym najważniejszej – sklepu Play. To już jednak przeszłość bowiem Google zarządzało od Jide, twórcy systemu usunięcia dostępu do usług koncernu z systemu bowiem te są dedykowane wyłącznie tabletom, smartfonom a nie komputerom PC. Nie mając innego wyjścia firma opublikowała aktualizację usuwającą pakiet usług Google z Mini PC. Jide daje jednak wybór swoim użytkownikom – mogą zrezygnować z aktualizacji i wciąż cieszyć się usługami Google.  Te ostatnie, z wyłączeniem sklepu Play jednak wciąż będzie można znaleźć na dystrybuowanym bezpłatnie dla komputerów PC systemie Remix OS.

Otwartą kwestią pozostaje powód, dla którego Google nagle zaczął przeszkadzać fakt, że z ich usług można skorzystać także na zwykłych komputerach. Być może koncern, o czym krążą już o do wielu miesięcy plotki, zamierza stworzyć własny system na desktopy (tradycyjne komputery) i już teraz dba o to by wyciąć możliwą konkurencję nim zdobędzie ona trudną do pokonania pozycję na rynku – a były na to realne szanse bowiem Remix OS mimo, że wciąż jest systemem w dość wczesnej wersji rozwojowej to zapewnia już wygodne, w miarę stabilne środowisko do pracy.

Oczywiście ten krok koncernu Google może też przyczynić się do jeszcze większej popularności Remix OS – już teraz Google ma spore grono zagorzałych przeciwników, którzy w imię ochrony prywatności chętnie zrezygnują z usług Google.

 

Źródło: googlewatchblog.de

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg