[WIT #61] Windows 10 cieszy się coraz większą popularnością tylko dzięki wersji pecetowej…

1 minuta czytania
Komentarze
Windows 10

 
Windows 10 zdobywa kolejnych użytkowników i posiada już spory udziału w rynku. Jest on dostępny od kilku miesięcy i według statystyk firmy liczba użytkowników już dawno przekroczyła 100 czy nawet 200 mln. Pewnie wielu z Was zalicza się do ich grona. Trzeba przyznać, że jest to jeden z lepszych wersji systemu jakie wydał Microsoft.
 
Według ostatnich danych pochodzących od firmy, najnowszy system pecetowy od giganta przekroczył liczbę 300 mln użytkowników. To o 30 mln więcej w porównaniu do statystyk z końca marca. Tak więc widać, że wzrost jest konsekwentny. Przypomnę, że ambicją Microsoftu jest osiągnięcie miliarda komputerów z Windowsem 10 na pokładzie w ciągu dwóch lat. Jest to astronomiczna liczba jak na nowy system i tak krótki okres czasu. Oprócz instalowania najnowszych „okien” na nowych komputerach, Microsoftowi zależy także na aktualizacjach starych systemów.
 
Warto dodać, że dane te obejmują wersję oprogramowania na pecety, tablety, Xboxa i….telefony! Zatem mobilny windows jest również zawarty w tych statystykach. Wnioskując jednak po wynikach sprzedaży Lumii, o których pisałem niejednokrotnie, że są katastrofalne, można stwierdzić, iż wersja na komputery zdecydowanie przoduje w tych rezultatach.
 
źródło: the verge

Motyw