[WIT #61] Windows 10 cieszy się coraz większą popularnością tylko dzięki wersji pecetowej…

Newsy

Windows 10

 
Windows 10 zdobywa kolejnych użytkowników i posiada już spory udziału w rynku. Jest on dostępny od kilku miesięcy i według statystyk firmy liczba użytkowników już dawno przekroczyła 100 czy nawet 200 mln. Pewnie wielu z Was zalicza się do ich grona. Trzeba przyznać, że jest to jeden z lepszych wersji systemu jakie wydał Microsoft.
 
Według ostatnich danych pochodzących od firmy, najnowszy system pecetowy od giganta przekroczył liczbę 300 mln użytkowników. To o 30 mln więcej w porównaniu do statystyk z końca marca. Tak więc widać, że wzrost jest konsekwentny. Przypomnę, że ambicją Microsoftu jest osiągnięcie miliarda komputerów z Windowsem 10 na pokładzie w ciągu dwóch lat. Jest to astronomiczna liczba jak na nowy system i tak krótki okres czasu. Oprócz instalowania najnowszych „okien” na nowych komputerach, Microsoftowi zależy także na aktualizacjach starych systemów.
 
Warto dodać, że dane te obejmują wersję oprogramowania na pecety, tablety, Xboxa i….telefony! Zatem mobilny windows jest również zawarty w tych statystykach. Wnioskując jednak po wynikach sprzedaży Lumii, o których pisałem niejednokrotnie, że są katastrofalne, można stwierdzić, iż wersja na komputery zdecydowanie przoduje w tych rezultatach.
 
źródło: the verge

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x