vr

 

Ekran 2K w smartfonach to zwykle element dyskusji dwóch obozów osób – przeciwników i zwolenników. Oczywiście temat jest nam dobrze znany, tak jak i argumenty. Po co komu w smartfonie więcej niż FHD – mówią pierwsi, a drudzy wołają o jak najwyższe cyferki. Firmy, które widzą przyszłość w coraz wyższej rozdzielczości w tych małych urządzeniach wiedzą, że jest technologia, w której można to wykorzystać.

 

I tak właśnie ZTE swojego nowego flagowca – Axon 2, chce wyposażyć w ekran 2K, ale nie po to, żeby skupiać potencjalnych klientów na cyfrach, ale żeby pokazać, że taką technologię da się wykorzystać. Mowa oczywiście o wirtualnej rzeczywistości i jej coraz częstszym zastosowaniu. Wyświetlacz o rozdzielczości 2K od Sharpa ma według producenta zapewnić doznania na zupełnie innym poziomie, ale czy tak będzie?

 

ZTE Axon 2 trafił już do TENAA, więc przekonamy się już wkrótce. Co do samej wirtualnej rzeczywistości – ZTE to nie jedyna firma, która przyszłe produkty skupi na wyżej wspomnianej technologii. Pamiętajmy, że wcześniej takie zapowiedzi usłyszeliśmy z ust CEO Huawei.

 

Źródło: gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.