ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Do pobrania] Facebook testuje nowy interfejs aplikacji na Androida – nowy system udostępniania i decydowaniu co chcemy zobaczyć

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
facebook-smartphone

Facebook i jego aplikacja na Androida powoli zaczyna się starzeć. Ma również swoje problemy toteż programiści giganta społecznościowego zapewne już pracują nad nowym wydaniem. Jednak niedługo ujrzymy zmiany w obecnie znanym nam programie, a te zapowiadają się interesująco.

Zacznijmy od okna dzielenia się informacjami. Obecnie otwiera się zupełnie nowe okno, w którym możemy dodać swój komentarz. Nowa wersja ma wyglądać następująco:

facebook android udostepnij podziel interfejs aktualizacja

Jak zapewne zauważyliście, jeśli zechcemy się podzielić czymś ze znajomymi na Facebooku (niekoniecznie wewnątrz samego programu) to ujrzymy powyższe okno, które nie uruchomi całej aplikacji, co z pewnością pozytywnie wpłynie na komfort użytkowania. Tradycyjnie będziemy mogli dopisać coś od siebie, dodać miejsce, osoby, ale także i docelowe miejsce: grupa, strona i tym podobne, co sugeruje napis” Tap to change”.

facebook android kategorie interfejs aktualizacja
facebook android kategorie interfejs aktualizacja 1

Kolejna zmiana jest już poważniejsza, gdyż zmieni się interfejs samego programu tak jak to możecie ujrzeć powyżej. Będziemy mogli wybrać, co chcemy na „stronie głównej” oglądać z podziałem na odpowiednie kategorie.

Nową aplikację możecie już dzisiaj pobrać z APK Mirror: Klik! Jednak najprawdopodobniej nie będzie ona u wszystkich poprawnie pracować ze względu na akceptację testerów wewnątrz Facebooka. Mimo wszystko dajcie znać jak Wam się te zmiany podobają.

źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy