opera-mini-8-dlya-android

Reklamy na stronach bywają irytujące. Czasami pojawią się nawet zaskakujące. Wtedy nasuwają się pytania, co takiego wyszukiwaliśmy w Google, że wyskoczyły takie odpowiedzi? Można się ich jednak łatwo pozbyć na przeglądarkach komputerowych. Co z Androidem? Na to też jest rozwiązanie. Bez roota, modyfikacji i niebezpiecznych programów.

 

Wszystko zasługa programistów tworzących Operę. Jedna z ich aplikacji – Opera Mini – dostępna na Androida, doczekała się wewnętrznego ad blockera. Przeglądarka zatem jest samowystarczalnym filtrem, a my otrzymujemy wgląd w statystyki zablokowanych treści. Reklamy oczywiście to jedno. Ważniejszymi danymi są o 40% szybsze ładowanie się stron i 14% mniej zużytego pakietu internetowego.

 

 

Opera Mini nie tylko wyczyści nasz ekran z kolorowych banerów, ale również przyspieszy surfowanie po Sieci, oszczędzi transfer internetowy, a to wszystko w pewien sposób pośrednio przeniesie się na mniejsze zużycie baterii. Sprawdźcie sami, jak to u Was działa. Opcję tę włączycie w ustawieniach oszczędzania transferu.

 

POBIERZ OPERA MINI

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.