ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

OnePlus zastrzega nazwę towarową Dash Charge – szybkie ładowanie będzie jeszcze lepsze?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
oneplus 2 cable kabel usb-c adapter zasilacz wtyczka

OnePlus pełną parą szykuje się do prezentacji swojego trzeciego flagowego modelu. Tak naprawdę teraz od Chińczyków oczekuje się rehabilitacji po nie tak spektakularnym jak mogłoby się wydawać OnePlus 2. Być może technologia kryjąca się pod nazwą Dash Charge będzie dobrym powodem, aby ponownie zainteresować się tą chińską firmą?

Niedawno informowaliśmy Was o cenie tańszej odmiany OnePlus 3, która z pewnością słaba nie będzie. Jednak wspomniałem w tym tekście, że ten smartfon będzie korzystał ze Snapdragona 820, a więc układu Qualcomma, który wspiera Quick Charge 3.0. W takim razie czym ma być Dash Charge?

dash charge oneplus logo trademark

Pamiętajmy, że OnePlus jest blisko związane z Oppo i równie dobrze może się okazać, że chwalona technologia tej drugiej firmy: Vooc zostanie przez producenta od zaproszeń nazwana właśnie Dash Charge. Jednak równie dobrze możemy ujrzeć bezprzewodowe, a raczej indukcyjne ładowanie, które będzie stanowić konkurencję dla technologii Samsunga.

Możliwości jest wiele, a pewni będziemy dopiero po premierze OnePlus 3. Ta ma nastąpić pod koniec bieżącego kwartału, a więc za niecałe dwa miesiące być może poznamy kolejnego „pogromcę flagowców”. Mimo wszystko Chińczycy muszą wyciągnąć wnioski, które wielu użytkowników podsunęło firmie.

źródło: Pocketnow

Sprawdź najnowsze wpisy