Dropbox osiągnął 100 milionów użytkowników!

Grzegorz Kaczmarek Aplikacje 2012-11-14

Dropbox, dostawca usługi zwanej chmurą, pozwalającej na przechowywanie plików na zdalnych serwerach i dostęp do nich niemal z każdego urządzenia połączonego z Internetem ogłosił dziś, że liczba ich użytkowników przekroczyła właśnie 100 milionów. W porównaniu do końcówki ubiegłego roku, liczba ta zwiększyła się czterokrotnie.

Warto wspomnieć, że DB jest jednym z największych i najpopularniejszym dostawcą tego typu usług. Wiele licznych promocji, takich jak powiększanie pojemności dysku użytkownika w zamian za werbowanie nowych użytkowników, czy też aktualna promocja dla studentów uczelni wyższych na pewno ma na to pozytywny wpływ. Dropbox też skutecznie ulepsza swoje usługi oraz aplikacje dla różnych platform, obsługując zarazem praktycznie wszystkie popularne.

Tak czy inaczej,  Drew Houston – jeden z założycieli firmy powiedział, że to tylko niewielki procent ludzi do których firma mogłaby dotrzeć. Trudno się nie zgodzić, patrząc chociażby na Apple, które posiada 190 milionów użytkowników swojego iCloud. Mimo wszystko, Dropbox był pierwszym tego typu dostawcą i wątpię, by jego pozycja na rynku była zagrożona.

Źródło: slashgear.com

x