HTC-Desire-830

HTC ujawniło właśnie kolejnego smartfona. Jest nim model Desire 830 prezentujący się całkiem nieźle, jak na średnią półkę cenową. Zwłaszcza biorąc pod uwagę możliwości multimedialne tego urządzenia. Czy będzie to godny następca HTC Desire 820, który dość płynnie rozchodził się w ofertach operatów? Przyjrzyjmy sie mu nieco bliżej.

 

Na wstępie warto powiedzieć trochę o budowie tego urządzenia – nie znajdziemy tutaj metalowych wstawek czy aluminiowych konstrukcji, jakie prezentuje na przykład Samsung. Obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego. A co siedzi wewnątrz? Rolę procesora odgrywa jednostka MediaTek Helio X10 w towarzystwie 3 GB RAM. Widzimy zatem, że wartość ta przestaje być kojarzono jedynie z modelami z wysokiej półki cenowej. Ponadto HTC Desire 830 oferuje 13-megapikselowy aparat główny z optyczną stablizacją obrazu oraz 4-megapikselową kamerkę selfie.

 

Miłośników dźwięku ucieszy z pewnością fakt obecności głośników BoomSound. Znajdują się one oczywiście na froncie urządzenia, grają zarówno od góry jak i od dołu, a dzięki temu sprawiają, że każde doświadczenie muzyczne czy filmowe odtwarzane na zewnętrznych głośnikach jest znakomite.

 

HTC-Desire-830-2

 

Pamięć wewnętrzna wynosi 32 GB i można ją rozszerzyć za pomocą karty microSD. Niestety wielkość baterii wynosząca 2800 mAh budzi pewne wątpliwości. HTC Desire 830 posiada przecież 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 1080p. Dodając do tego obiecująco prezentujące się multimedia moglibyśmy oczekiwać chociażby tych 3000 mAh.

 

HTC Desire 830 pojawi się na Tajwanie już 6 maja. Został wyceniony na około 310 dolarów. Nie wiadomo jednak, kiedy smartfon ten pojawi się w międzynarodowe sprzedaży.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.