ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowe smartfony od LG w drodze – czym zaskoczą nas K530 i K535?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
IMG_6235LG K10_DxO

LG z serią K chce ponownie zaistnieć na rynku smartfonów ze średniej półki – tak jak to miało miejsce z modelami z rodziny „L”. Najlepszy obecnie znany nam telefon z tej półki – K10 – już testowaliśmy. Koreańczycy pokazali, że mają szansę odnieść sukces toteż czy nadchodzące modele również będą warte uwagi?

W benchmarku GeekBench pojawiły się dwa, stosunkowo różne smartfony ukrywające się póki co pod nazwami K530 i K535. Nie wiemy czy również pod taką numeracją poznamy je oficjalnie, ale najprawdopodobniej będzie to ten sam telefon różniący się podzespołami. W takim razie co o nich wiemy? Przede wszystkim będą to jedne z pierwszych smartfonów, których główną jednostką obliczeniową będzie Snapdragon 430. W przypadku słabszej odmiany ujrzymy niższe taktowanie (1,2 GHz) oraz 2 GB RAM. Z kolei K535 pojawił się z tym samym procesorem, ale częstotliwością rdzenia 1,4 GHz. Do tego należy dołożyć 3 GB pamięci operacyjnej. Oczywiście taktowanie procesora może zależeć od konkretnego prototypu.

W takim razie czyżbyśmy mieli do czynienia z LG K11? Powyższe modele z pewnością będą wyżej stawiane niż wspomniany już przeze mnie K10, aczkolwiek czy Koreańczycy mają jeszcze szanse ugrać coś w tym segmencie rynku?

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy