intel logoo

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Intel ewidentnie ma problemy. W ciągu ostatnich kilku tygodni firma zmienia się tak drastycznie, że zapewne nikogo nie zdziwiłaby informacja o bankructwie. Oczywiście tak się nie stanie, ale Amerykanie dla nas faktycznie przestają istnieć, gdyż nie ujrzymy już nowych procesorów z rodziny Atom.

 

Zapewne mobilny rynek nie załamie się po odejściu Intela, gdyż ten producent nie stanowił poważnej konkurencji dla Qualcomma, Samsunga czy też nawet MediaTeka. Jednak miał swój udział w rozwoju smartfonów i tabletów. W końcu to Atom Z3580 napędzał pierwszy telefon z Androidem i 4 GB RAM jakim był Asus Zenfone 2. Dodatkowo nie ujrzymy ciekawie zapowiadających się układów ukrytych jeszcze pod nazwą Broxton, które mogły mieć realną szansę na walkę ze wspomnianymi już firmami. Ogólnie, plany Intela na kolejne lata mogły robić wrażenie i być może jeszcze kiedyś zrobią, gdyż Amerykanie nie powiedzieli ostatniego słowa, a wspomnieli jedynie o czasowej rezygnacji z udziału w mobilnym rynku.

 

Jednak jakie są Wasze doświadczenia z Atomami w smartfonach i tabletach? Czy Intela czeka ogromna przemiana? W końcu pamiętajmy, że stosunkowo niedawno firma zwolniła 11% swoich pracowników.

 

 

źródło: anandtech
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.