Intel anuluje projekty Broxton i SoFIA oraz odchodzi z mobilnego rynku!

Newsy

intel logoo

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Intel ewidentnie ma problemy. W ciągu ostatnich kilku tygodni firma zmienia się tak drastycznie, że zapewne nikogo nie zdziwiłaby informacja o bankructwie. Oczywiście tak się nie stanie, ale Amerykanie dla nas faktycznie przestają istnieć, gdyż nie ujrzymy już nowych procesorów z rodziny Atom.

 

Zapewne mobilny rynek nie załamie się po odejściu Intela, gdyż ten producent nie stanowił poważnej konkurencji dla Qualcomma, Samsunga czy też nawet MediaTeka. Jednak miał swój udział w rozwoju smartfonów i tabletów. W końcu to Atom Z3580 napędzał pierwszy telefon z Androidem i 4 GB RAM jakim był Asus Zenfone 2. Dodatkowo nie ujrzymy ciekawie zapowiadających się układów ukrytych jeszcze pod nazwą Broxton, które mogły mieć realną szansę na walkę ze wspomnianymi już firmami. Ogólnie, plany Intela na kolejne lata mogły robić wrażenie i być może jeszcze kiedyś zrobią, gdyż Amerykanie nie powiedzieli ostatniego słowa, a wspomnieli jedynie o czasowej rezygnacji z udziału w mobilnym rynku.

 

Jednak jakie są Wasze doświadczenia z Atomami w smartfonach i tabletach? Czy Intela czeka ogromna przemiana? W końcu pamiętajmy, że stosunkowo niedawno firma zwolniła 11% swoich pracowników.

 

 

źródło: anandtech


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x