[Film] Jak Chińczycy tworzą smartfony? Oto 10-minutowe wideo, które przedstawia produkcję i testy mobilnych urządzeń

Łukasz Pająk Newsy 2016-04-29

lg g5 srodek wewnatrz rozbiorka wymiana 8

Niemalże wszyscy producenci mobilnych urządzeń tworzą swoje smartfony i tablety w Chinach. Nie ma się czemu dziwić, gdyż właśnie w Państwie Środka jest to najtańszy proces, a jakby nie ma patrzeć to koszty produkcji mają ogromne znaczenie dla każdej firmy. W takim razie przyjrzyjmy się procesowi składania mobilnych urządzeń.

Kanał „Gadget from China” przedstawił na swoim kanale film, który pokazuje nam jak krok po kroku składany jest smartfon. Co by nie przedłużać, zapraszam do obejrzenia tej produkcji:

YouTube Preview Image

Nagranie trwające ponad 10 minut ukazuje również wszelkie testy wytrzymałościowe jak i systemowe, które muszą przejść wybrane egzemplarze z danych partii. Co ciekawe, zauważcie, że w głównej mierze to kobiety są odpowiedzialne za poszczególne operacje. Czemu? Zapewne ze względu na ich dbałość o szczegóły jak i cierpliwość.

Niemniej jednak co jeszcze ciekawego ujrzeliście na powyższym nagraniu? Smartfona z dwoma wyświetlaczami? Co Was najbardziej zainteresowało w procesie produkcyjnym i testowym urządzeń mobilnych w Chinach? • tom15225

  Myślałem, że jakaś nowinka. Już nie pamiętam jak dawno to na YT oglądałem. Można powiedzieć, że teraz to już średnio aktualne.

 • stark2991

  Widziałem, coś tam się można dowiedzieć ale to filmik z jakiejś podrzędnej firmy i taki Samsung składa swoje telefony zupełnie inaczej. Na tym filmie widać na przykład że przed montażem szybki na wyświetlacz pracownik przeciera ją szmatką… Nie chciałbym dostać telefonu ze śladami palców czy kurzem pod tą szybką (tak, hala jest bezpyłowa ale mówię hipotetycznie)

 • Piotr Kozera

  Dali by film od liderów produkujących smartfony a nie jakieś chińskie zabawki

 • Jancio

  Opublikowany 23.05.2014 stare jak 2 lata temux