bettymestoriez

Dzieci lubią bajki. Kiedyś czytało się im je z papierowych książeczek, później puszczało na kasetach VHS bądź włączało Wieczorynkę. Teraz najprościej dać tablet lub smartfon i czekać aż pociecha sama padnie ze zmęczenia. A co w wypadku wyjazdu, braku bliskiego kontaktu z dzieckiem? Na to pytania odpowiada Samsung: bajki VR!

 

To dość odważne rozwiązanie i sam nie jestem do końca do niego przekonany. Producent jednak wpadł na pomysł rozwinąć technologię wirtualnej rzeczywistości w kierunku rodzica i jego dziecka. Cała zabawa polega na posiadaniu dwóch smartfonów, dwóch okularów VR i (wzorując się na materiale promocyjnym) dwóch par słuchawek. Wtem niezależnie od odległości, jaka dzieli rodziców z ich dziećmi będą mogli wspólnie przeżywać przygody i brać udział w interaktywnej bajce na dobranoc.

 

 

Tata, mama, syn, córka – wszyscy wystąpią pod postacią różowych kulek lewitujących nad łóżkiem, a wykorzystując okulary będą mogli poczuć swoją bliskość. Czy to się uda? Można do tego podchodzić sceptycznie – przed snem powinno się wyciszyć, a do tego VR kompletnie się nie nada. Rodzice w delegacji zastępowani przez gadżety? Brzmi przerażająco. Mimo wszystko nie można odmówić tym bajkom estetycznego uroku. Choć to tylko materiał promocyjny, a rzeczywistość może nas jeszcze zaskoczyć.

 

źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.