LG G5

 
Dobre i złe wieści napływają do nas od przedsiębiorstw produkujących urządzenia mobilne. Przez ostatnie dni takie spółki jak Sony, Apple, Samsung podawały wyniki finansowe. Teraz przyszedł czas na LG. Dział mobilny firmy za miniony kwartał, przyniósł $ 168 milionów straty. Sprzedaż smartfonów producenta spadła na początku roku o 15,5% w stosunku do poprzedniego roku i wynosiła 13,5 milionów telefonów. Przychody zmniejszyły się o 19% w porównaniu do 4 kwartału 2015 roku.
 
Głównym powodem takiego stanu rzeczy były zwiększone wydatki przedsiębiorstwa, jakie zostały poniesione na marketing związany z modelem G5. LG robi co może, aby wypromować swój modułowy smartfon, ponieważ liczy, że ten uratuje wyniki działu mobilnego w następnym kwartale. Warto dodać, że sprzedaż flagowca rozpoczęła się 31 marca, a więc sprawozdanie za I kwartał właściwie nie uwzględnia sprzedaży tego modelu.
 
Wygląda jednak na to, że LG G5 jest sukcesem, ponieważ firma sprzedała 1,6 mln sztuk urządzenia na świecie do tej pory. Spółka spodziewa się, że w drugim kwartale, rezultat ten będzie wynosił 3 mln egzemplarzy. Lepiej, żeby była to prawda, w przeciwnym wypadku dział mobilny LG znajdzie się w trudnej sytuacji…
 
źródło: androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.