qualcomm snapdragon 820 urzadzenia 115

 

Najlepszy nie zawsze oznacza najpopularniejszy. To dokładnie pokazuje, że w sprzedaży nie liczy się tylko sam produkt, ale również jego reklama i cała otoczka stworzona przez odpowiednie „służby”. Tak oto Qualcomm na minionej konferencji GMIC 2016 pochwaliło się zainteresowaniem ich flagowego układu.

 

Snapdragona 820 znajdziemy w ponad 115 urządzeniach. Ta oficjalna statystyka oczywiście nie dotyczy tylko smartfonów i tabletów. Qualcomma układ znajdziemy także chociażby w okularach wirtualnej rzeczywistości, robotach, dronach i innych. W drugiej połowie roku pojawią się także samochody z komputerami opartymi na technologii Amerykanów. Tym samym liczba ta będzie rosła i mimo że Samsung z pewnością sprzeda więcej Galaxy S7, S7 Edge i innych modeli z Exynosem 8890 to i tak ostatecznie to Qualcomm będzie popularniejszy. Czy to źle? Nie do końca, ale tak naprawdę wielu producentów procesorów ARM nie znajdziemy. Samsung niechętnie dzieli się swoimi propozycjami, a taki MediaTek kiepsko współpracuje z firmami innymi niż związanymi z mobilnym rynkiem. Jest jeszcze Intel, ale mimo wszystko to Qualcomm jest popularniejszy.

 

W takim razie pytanie do Was: czy Amerykanie słusznie zajmują pierwszą lokatę wśród producentów mobilnych układów?

 

 

źródło: gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.