sony-mobile

 

Sony mobile opublikowało raport roczny za ubiegły rok fiskalny (liczony zawsze od marca do marca kolejnego roku), którego treści każdego, kto choć trochę interesuje się branżą, raczej nie będzie zaskoczeniem. Japończycy jednak specjalnie się tym faktem zdają nie przejmować bowiem choć ten raport pokazuje złą sytuację, to koncern ma powód do radości – bowiem z powodzeniem udało się Sony mobile wdrożyć strategię polegającą na zwiększeniu zysków ze sprzedaży każdej sztuki, czego skutkiem jest pierwsze miejsce wśród wszystkich producentów urządzeń z Androidem jeśli chodzi właśnie o przychód z każdej sprzedanej sztuki.

Zgodnie z przewidywaniami firma zaliczyła kolejny rok ze spadkiem sprzedaży swoich urządzeń mobilnych. Ubiegły rok fiskalny firma zakończyła na poziomie 24,9 miliona sprzedanych sztuk, co oznacza spadek aż o 36% względem roku poprzedniego. Rekordowo słaby pod względem sprzedaży był  ostatni kwartał roku fiskalnego, czyli styczeń – marzec 2016:

Sony-Mobile-Q4-FY15 Sony-Xperia-Units-Shipped

 

 

Trwający już nowy rok fiskalny także nie rozpoczął się dobrze dla japońskiego koncernu – w wyniku trzęsienia ziemi w połowie kwietnia uszkodzeniu uległy zakłady w Kunamoto, które obecnie nie działają. Firma z tego powodu nie ogłosiła swoich przewidywań odnośnie sprzedaży urządzeń z linii Xperia w nadchodzących 11 miesiącach.

 

Wkrótce na sklepowych półkach pojawią się trzy Xperie z nowej serii X, która ma spore szanse, by poprawić sytuację Sony Mobile. Czy tak się jednak stanie okaże się dopiero za jakiś czas.

 

Źródło: Xperiablog.net

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg