nexus lineup

 

Ostatni Nexus stworzony przez HTC to tablet, o którym już dzisiaj pisaliśmy. Niestety nie został on dobrze przyjęty, o czym właśnie świadczy zakończenie jego sprzedaży. Jednak to nie oznacza, że Google rezygnuje ze współpracy z HTC, gdyż Evan Blass zdradza nowe urządzenia kryjące się póki co jedynie pod nazwami kodowymi.

 

W takim razie zacznijmy od samego tweeta, którym uraczył nas @Evleaks:

 


Modele M1 i S1 potwierdzają tylko wcześniejsze doniesienia o tym, że to właśnie HTC będzie tworzyć nowe urządzenia z rodziny Nexus. Od razu warto zaznaczyć, że to nie przekreśla szans na następce Nexusa 6P stworzonego przez Huawei. Jednak zostańmy w Tajwanie. Android Police postanowiło nieco więcej dowiedzieć się na temat powyższych modeli i tak oto M1 (T50) możemy nazywać Marlin, a S1 (T55) Sailfish. Potwierdza to „rybne” odpowiedniki, które są typowe dla nazw kodowych Nexusów.

 

Jednak póki co niewiele wiemy na temat tego czy to są tablety czy też smartfony. Mimo wszystko pojawiają się pogłoski, że będą to dwa telefony bardzo zbliżone do siebie. Różnić je ma przede wszystkim rozmiar wyświetlacza. Z pewnością będą pracowały pod kontrolą układów Qualcomma i od razu nasuwa się na myśl Snapdragon 820.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.