Mega wydajny procesor Kirin 960 zadebiutuje jeszcze w tym roku. I to prawdopodobnie na pokładzie Huawei Mate 9

Paweł Bilski Newsy 2016-04-28

huawei-kirin-950-chipset-might-be-next-big-thing

 

Mimo iż wydaje się, że w kategorii procesorów niepodzielnie rządzi Qualcomm, to dobrze wiedzieć, że konkurencja stara się nieustannie iść do przodu, przez co Qualcomm może czuć oddech przeciwników za plecami. Na rynku w tym roku mają się pojawić procesor Mediatek X30 oraz autorski chipset Xiaomi – o czym pisał dla Was Łukasz. To jednak nie wszystko, bo wydaje się, że Huawei także nie zwalnia tempa.

 

Analityk Pan Jiutang wypowiedział się ostatnio na temat najnowszego chipsetu Huawei, oraz ich kolejnego smartfona. Z jego słów wychodzi, że pod koniec tego roku na rynku zadebiutuje kolejny autorski procesor Huawei – Kirin 960. Ma to być dziesięciordzeniowa jednostka wykonana w 16 nm procesie technologicznym. Chipset wg źródeł powinien zdecydowanie przebić wydajnością dotychczasowe procesory Huawei. Kirin 960 ma zadebiutować na pokładzie Huawei Mate 9, którego premiera także jest przewidziana na ten rok.

 

Mamy dopiero kwiecień, więc czeka nas jeszcze sporo czekania. To oznacza, że w najbliższych miesiącach usłyszymy na pewno wiele na temat Mate 9, oraz procesora Kirin 960, który ma się w nim znaleźć.

 

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x