Już niedługo w sklepie Play dowiesz się które aplikacje będą męczyć Cię reklamami

Aplikacje

aida64 sklep play reklamy informacja

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Kilka miesięcy temu Google przedstawiło znaczące zmiany, które mają nadejść na początku bieżącego roku. Wszystko ma na celu rozszerzyć możliwości deweloperów, ale także zwiększyć komfort pracy użytkownikom. Pierwsza, bardzo drobna, ale jakże użyteczna nowość już jest dostępna dla wybrańców w sklepie Play.

 

Jak to zwykle bywa, wszelkie aktualizacje od Google nie trafiają od razu do wszystkich użytkowników Androida. Nie inaczej jest i tym razem. W sklepie Play pojawiła się bardzo ciekawa wzmianka na temat reklam w konkretnych aplikacjach. Obok informacji o tym, że dany tytuł zawiera mikropłatności, pojawi się notka mówiąca wprost, iż deweloper postanowił zamieścić reklamy w swoim programie. Jeśli zastanawiacie się dlaczego jest to tak niewidocznie umieszczony napis to pamiętajcie, że wydawcy nie chcieliby, aby ich aplikacja czy też gra była okraszona wielką notką informującą o tym, że użytkownik może ujrzeć grafikę czy też film promocyjny. Jednak to nie jedyny napis, który może się pojawić, gdyż bardzo możliwe, że natknięcie się na sformułowanie mówiące o opcjonalnych reklamach, co oczywiście ma związek z mikropłatnościami.

 

Tak oto sklep Play stale się rozwija i mimo że powyższa nowość nie jest spektakularna to z pewnością może zmienić podejście zarówno potencjalnych klientów jak i samych deweloperów. W takim razie nad czym teraz Google powinno pomyśleć?

 

 

źródło: Phandroid


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x