aida64 sklep play reklamy informacja

 

Kilka miesięcy temu Google przedstawiło znaczące zmiany, które mają nadejść na początku bieżącego roku. Wszystko ma na celu rozszerzyć możliwości deweloperów, ale także zwiększyć komfort pracy użytkownikom. Pierwsza, bardzo drobna, ale jakże użyteczna nowość już jest dostępna dla wybrańców w sklepie Play.

 

Jak to zwykle bywa, wszelkie aktualizacje od Google nie trafiają od razu do wszystkich użytkowników Androida. Nie inaczej jest i tym razem. W sklepie Play pojawiła się bardzo ciekawa wzmianka na temat reklam w konkretnych aplikacjach. Obok informacji o tym, że dany tytuł zawiera mikropłatności, pojawi się notka mówiąca wprost, iż deweloper postanowił zamieścić reklamy w swoim programie. Jeśli zastanawiacie się dlaczego jest to tak niewidocznie umieszczony napis to pamiętajcie, że wydawcy nie chcieliby, aby ich aplikacja czy też gra była okraszona wielką notką informującą o tym, że użytkownik może ujrzeć grafikę czy też film promocyjny. Jednak to nie jedyny napis, który może się pojawić, gdyż bardzo możliwe, że natknięcie się na sformułowanie mówiące o opcjonalnych reklamach, co oczywiście ma związek z mikropłatnościami.

 

Tak oto sklep Play stale się rozwija i mimo że powyższa nowość nie jest spektakularna to z pewnością może zmienić podejście zarówno potencjalnych klientów jak i samych deweloperów. W takim razie nad czym teraz Google powinno pomyśleć?

 

 

źródło: Phandroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.