ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

MediaTek Helio X30 nowym liderem AnTuTu z wynikiem i specyfikacją, które deklasują Snapdragona 820

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
mediatekQ

MediaTek z roku na rok stara się zmniejszać straty do konkurencji. Jednak firma z Tajwanu z pewnością nie leży fanom modyfikacji ze względu na brak udostępnianych kodów źródłowych. Mimo wszystko nadchodzący układ Helio X30 może spodobać się fanom „cyferek” z benchmarków.

W AnTuTu pojawił się test Helio X30, a więc układu, który tak naprawdę pojawił się znikąd. Jednak od razu poznaliśmy wiele jego cech. Tak oto MediaTek tworzy nową jednostkę w 10 nm procesie technologicznym i oczywiście ze wsparciem dla 64-bitowej architektury. Do tego należy dołożyć 10 rdzeni, czyli mamy do czynienia z tzw. procesorem „3-biegowym” składającym się z: 2x Cortex-A35, 4x Cortex-A53 oraz 4x Artemis (z planów ARM na 2017 rok). Za grafikę ma odpowiadać jednostką z rodziny PowerVR, a pamięć operacyjna nie będzie mogła przekraczać 8 GB. Takie połączenie w AnTuTU „wypluło” 160 tysięcy punktów bijąc tym samym wszystkie znane nam, standardowe układy.

helio-x30-benchmarks-mobipicker-800x489

Tym samym Helio X30 zostawia w tyle Snapdragona 820. Jednak bardzo możliwe, że Qualcomm już szykuje swoją odpowiedź w postaci Snapdragona 823, który coraz częściej pojawia się w Sieci. Mimo wszystko to tylko cyferki, ale czy dla wydajności na takim poziomie skusilibyście się na MediaTek?

[Aktualizacja] Jak słusznie zauważył Pabliell, Helio X30 swoją premierę może mieć najwcześniej w 2017 roku jeśli MediaTek chce zastosować rdzenie Artemis od ARM.

źródło: mobipicker

Sprawdź najnowsze wpisy