iphone-se-40

 

Wprowadzenie na rynek iPhone’a SE przez Apple odebrane zostało dwojako. Z jednej strony to strzał w dziesiątkę dla osób, które potrzebują wydajnego i kompaktowego urządzenia, a z drugiej strony to po prostu iPhone 6S zamknięty w mniejszej obudowie – tak więc dla niektórych to krok w tył. Jak na ironię, to właśnie duże chińskie smartfony z Androidem nakręcały sprzedaż w Państwie Środka. Wszystko jednak wskazuje na to, że trend się nieco zmienił.

 

Według najnowszego raportu, iPhone SE został w przedsprzedaży zamówiony przez niecałe 3,5 miliona osób! Oznacza to, że marki takie jak Huawei czy Xiaomi mają spory problem, gdyż straciły sporo klientów. Straty odnotowują także producenci tacy jak Meizu, Vivo czy Oppo – a to tylko kilka z wielu marek.

 

Kto by się spodziewał, że iPhone SE osiągnie tak wielki sukces w Chinach? Na pewno nie wyżej wspomniani producenci, którym produkt Apple spędza sen z powiek – a weźmy pod uwagę, że minęła dopiero chwila od wprowadzenia go na rynek chiński. Jak myślicie, jakie są powody tak dużego sukcesu Apple w Chinach? Przypomnijmy, że Chińczycy mają z czego wybierać, ponieważ w kraju istnieje ponad 300 firm produkujących smartfony.

 

Źródło: androidheadlines

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.