ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HTC, Samsung, Huawei, LG, Sony, Apple – czyj flagowiec jest najszybszy?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Zrzut ekranu 2016-04-26 o 22.45.53

Porównania szybkości działania smartfonów cieszą się w Sieci dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, gdyż oddają rzeczywistą prędkość konkretnych modeli, a więc pokazują to, co teoretycznie powinny benchmarki. W takim razie kto stworzył najszybszego, flagowego smartfona dotychczas? Na polu bitwy stają najpopularniejsze firmy: HTC, Samsung, Huawei, LG, Sony oraz Apple.

Sam test został przeprowadzony przez redaktorów Techradar, którzy wzięli na warsztat najnowsze, dostępne obecnie na rynku flagowe smartfony w postaci: HTC 10, Samsunga Galaxy S7, Huawei P9, LG G5, Sony Xpierii Z5 oraz Apple iPhone’a 6S. Samo sprawdzenie szybkości zbliżone do każdego innego, a więc uruchamiamy urządzenie oraz poszczególne aplikacje w odpowiedniej kolejności. Kto zwyciężył, a kto przegrał? Przekonajcie się sami:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8O66SPjbDdw[/youtube]

Najstarsze modele okazały się zarówno najlepsze jak i najgorsze, gdyż na pierwszym miejscu mamy iPhone’a 6S, a na ostatnim Xperię Z5, czyli smartfony z zeszłego roku. Co ciekawe, powyższy test pokazuje porażkę Qualcomma, gdyż zarówno układ A9, Exynos 8890 jak i Kirin 955 pokonały Snapdragona 810, ale także 820. Po raz kolejny mamy również do czynienia ze świetną optymalizacją iOS.

Mimo wszystko jakich błędów doszukaliście się w powyższym porównaniu? Branding LG G5 okazuje się przeszkodą czy też coś innego podważa wiarygodność tego testu? Oczywiście różnice kilkunastu sekund (kilku bez czasu uruchamiania systemu) nie są zauważalne na co dzień.

Sprawdź najnowsze wpisy