ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung chce, aby Note 6 był hitem. Zobaczymy go w Europie i to znacznie wcześniej?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
sumsung-note-6

 
Wyjątkowo w sierpniu 2015 roku, Samsung zaprezentował flagowy smartfon, czyli Galaxy Note 5. Seria ta me rzesze fanów na całym świecie i zapoczątkowała modę na tzw. phablety. Nie wiadomo jednak dlaczego, firma wprowadziła ostatni model tylko na poszczególne rynki, z wyłączeniem Europy. Przez pewien czas docierały do nas informacje, że ostatecznie zobaczymy topowy smartfon z rysikiem na Starym Kontynencie, jednak tak się nie stało. Powodem takiego stanu rzeczy było rzekome niedostosowanie urządzenia do potrzeb klientów w Europie, co brzmiało jako marketingowy bełkot.
 
Następny Note, ma jednak być wydany na całym świecie, a z pewnością w Europie. Z uwagi na większą możliwą sprzedaż – urządzenie zostanie pokazane i wydane jeszcze w wakacje. Dzięki temu nie będzie ono musiało mierzyć się bezpośrednio z konkurencyjnymi smartfonami, które wyjdą na jesień 2016 roku.
 
Przedwczoraj doszły do nas informacje, ze Koreańczycy testują już phablet. Firma ma dwa warianty, z których wybierze jeden. Pierwszy posiada zakrzywiony ekran, a drugi nie. Obydwa wyświetlacze mierzą 5,8-cala. Jest niemal pewne, że spółka zdecyduje się tylko na jedną opcję Note’a 6. Co więcej, dowiedzieliśmy się także, że pojemność baterii ma wynosić aż 4000 mAh. Jest to wzrost o 1000 mAh w porównaniu do Note’a 5.
 
Ponadto spekuluje się, że we flagowcu zobaczymy 12 MPx aparat, 6 GB RAM i procesor Snapdragon 823 lub Exynos 8890. Dodatkowo urządzenie ma posiadać certyfikat IP 68.
 
źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy