google nexus 5 64 gb emmc

 

Google dopiero od niedawna pokazuje, że liczy się z rozszerzeniami wbudowanych pamięci jakimi są karty MicroSD. Amerykanie w Marshmallow wprowadzili nowe funkcje mające pozwolić rozbudować standardową przestrzeń na pliki za pomocą wspomnianego rozszerzenia, ale użytkownicy Nexusów i tak nie mogą sobie na to pozwolić. Niezadowolony tym faktem użytkownik Nexusa 5 i forum XDA-Developers wziął sprawy w swoje ręce, a oto rezultat.

 

Zaczęło się od „niewinnego” pytania o zmianę adresowania pamięci w Androidzie dostępnym dla wspomnianego już Nexusa 5. Jak się okazało, KApetz2 postanowił zmienić chip pamięci w swoim smartfonie na większy, w tym wypadku o pojemności 64 GB. Cały proces został zakończony sukcesem i tak oto jego telefon może pochwalić się nie tylko większą ilością miejsca na dane, ale także większą wydajnością. Czemu? W Nexusie 5 tradycyjnie stosowane były pamięci stworzone w technologii eMMC 4.5, a powyższa zmiana sprawiła, że mamy do czynienia z eMMC 5.0, co oznacza przynajmniej dwukrotnie szybszy odczyt i zapis danych. Więcej szczegółów znajdziecie w wątku na XDA-Developers: Klik!

 

Jak się zapewne domyślacie, cały proces „przelutowania” chipu do najprostszych nie należy toteż nie wszyscy są w stanie ulepszyć swojego Nexusa 5 w niedzielne popołudnie. Autor nie zdradził swojego sposobu, ale zapewne potrzebował do tego specjalnego osprzętu. Mimo wszystko, jeśli wśród Was znajdują się fani elektroniki to z chęcią wysłucham w komentarzach o sposobie wymiany chipu eMMC.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.