MacBook

 
W mijającym tygodniu Apple bez wcześniejszych zapowiedzi wprowadziło do swojej oferty zaktualizowaną wersję swojego najcieńszego komputera przenośnego. 12-calowy MacBook z wyświetlaczem Retina nie zmienił swojej obudowy za to zyskał całkowicie nowe wnętrze. Serce urządzenia stanowią teraz dwurdzeniowe procesory Intel Core M z najnowszej serii Skylake. Do wyboru mamy Intel Core m3 1,1 GHz (Turbo Boost do 2,2 GHz), Intel Core m5 1,2 GHz (Turbo Boost do 2,7GHz) oraz dostępny na zamówienie Intel Core m7 1,3 GHz (Turbo Boost do 3,1 GHz).
 
Układy graficzne Intel HD Graphics 515 są o 25% wydajniejsze od ubiegłorocznej wersji. Każdy model jest teraz wyposażony w szybsze kości RAM – 1866 GHz. W każdej wersji jest to 8 GB.
 
Pamięć flash posiada teraz szybszy interfejs PCie. Wersja z procesorem 1,1 GHz ma 256 GB pamięci Flash, a model 1,2 GHz oraz 1,3 GHz 512 GB. O godzinę na plus zmienił się też czas pracy na baterii. MacBooki na jednym ładowaniu wytrzymują teraz do 10h przeglądania sieci albo 11h oglądania filmów w iTunes.
 
Dla wielu najważniejszą i najbardziej wyczekiwaną nowością może być nowy kolor. Różowe złoto będzie występować w ofercie obok wersji srebrnej, złotej i gwiezdnej szarości.
Pozostałe parametry pozostały bez zmian. MacBook dalej posiada 1 port USB-C i niestety nie został do niego zaimplementowany Thunderbolt 3. Waga laptopa wynosi 0,92kg. Grubość waha się od 0,35 do 1,31cm.
 
Ceny pozostały na poprzednim i tak wysokim poziomie. 6299 zł za wersję 1,1 GHz/256 GB SSD oraz 7799 zł za wersję 1,2 GHz 512 GB SSD. Komputery od razu trafiły do polskiego sklepu Apple Online Store. U resellerów będą dostępne w ciągu kilku dni.
 
Jednej nowości doczekał się 13-calowy MacBook Air. Najpopularniejszy komputer Apple w wersji podstawowej zyskał teraz 8 GB RAM, pozostając przy cenie poprzedniej wersji z 4 GB – czyli 4799 zł.
 
WIT – czyli Wieści Innej Treści – newsy dotyczące wszystkiego co NIE związane z Androidem. Daj innym przeczytać, to tylko 2 posty w tygodniu.
źródło: apple

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.